Özenle tasarlanan Maki Sandals ürünleri, Akdeniz ve Ege kıyılarında yüzyıllara dayanan geleneksel teknikleri kullanan usta zanaatkarlar tarafından el işçiliğiyle yapılıyor. Rahat, renkli, minimalist ve hepsinden önemlisi mutlu bir koleksiyondan oluşan sandaletlerimizin yapım aşaması birkaç adım içeriyor:

Many colours of the Maki Sandals displayed side by side.

ADIM ADIM MAKİ SANDALS

Tüm sandaletler doğal dana derisinden elle şekilleniyor. Maki'nin çok çeşitli renk kombinasyonları ve kontrast renk tonları Akdeniz ve Ege'nin eşsiz dörtlüsü, Deniz, Maki, Gökyüzü ve Güneş'ten ilham alıyor.

Diagram of the handmade sandal process and components.

Astarsız kullanılan bantlar, derinin arka yüzeyindeki yumuşak dokuyu hissetmenizi sağlayarak doğallığı öne çıkarıyor. Böylece, teninizle temas eden deri, hava geçirgenlik özelliğini koruyor ve sandaletlerinize rahatlık katıyor.

Bantlarda kullanılan derinin aynısıyla kaplanan iç tabanların altına uygulanan yastık, ekstra yumuşaklık ve rahatlık sağlaması amacıyla yalnızca topuk kısmına değil, tabanın özellikle tüm yüzeyine entegre ediliyor.

Handmade process and leather scenes from the workshop.

Sandaletlerin iç tabanlarında küçük iğne delikleri fark edebilirsiniz. Aslında bu delikler el yapımı sürecine dair birer ipucu: Geleneksel sandalet yapımı sırasında ürünün iç tabanı geçici olarak iki ila üç noktadan sandalet kalıbına minik çivilerle sabitleniyor. Bunun sebebi, büyük ölçüde ustanın becerisine ve gücüne dayanan bir işlem olan bantların gerilerek şekillendirilmesini sağlamak. Bu işlem tamamlandıktan sonra çiviler sökülüyor ve gördüğünüz minik delikler ortaya çıkıyor. Biz bu deliklerin sandaletlerinizi özenle yapan ustanın imzası olduğunu düşünmeyi seviyoruz!

Sandaletlerde kullanılan 4 mm kalınlığındaki kösele taban topukta iki katman olarak uygulanıyor. Hafif bir yükselti ve süspansiyon sağlaması amacıyla yine 4 mm kalınlığında ek olarak kaymaz doğal kauçukla tamamlanan topuklar toplam 1.2 cm yüksekliğe ulaşarak Maki sandaletlerinin dayanıklı ve rahat olmalarını sağlıyor. Kendi Maki'lerimizi bol bol test etmiş olarak gururla söyleyebiliriz ki 'ayaklarınız bu yaz size teşekkür edecekler!'

Stamp trials of the Maki Sandals logo under the sole and the sandal displayed on a shoe last.

MAKİ KUTU TASARIMI

Tüm Maki Sandals ürünleri çevreye duyarlı, geri dönüştürülmüş kraft kağıt kutularda özenle paketleniyor. Kutuların içinde bulunan kumaş torbalarla sandalet ve kemerlerinizi kolayca saklayabilir ve seyahatlerinizde güvenle taşıyabilirsiniz.

Maki'leriniz size eşlik ederken yazın ve güneşin keyfini çıkarmanız dileğiyle!

#TOTHESUNANDBACK

Environmentally conscious packaging displayed with the content.